Kihelyezett Egyházi Esküvői Szertartás

Keresztény hagyományoknak megfelelő ökumenikus egyházi esküvői szertartás az általatok választott helyszínen

Bárhol megtarthatod az esküvőd!

A legfontosabb hozzávalókat az esküvői szertartásotokhoz Ti viszitek el: a hitet egymásban és a szeretetet egymás iránt. Az esküvői szertartás többi elemét örömmel biztostjuk mi. Az Ökumenikus Egyház a Jézusi Tanítás szerint mindenhová szeretettel megy, ahol “ketten vagy hárman összegyűltök az én nevemben”. Így a saját helyszíneteken is örömmel végezzük el az egyházi esketést.

Isten akkor is veletek van, ha egy mezőn ketten néztek egymás szemébe. A mai gondokkal és stresszel terhelt világban azonban nagyon nehéz egymásra – és csak egymásra – figyelni. Az esküvő napjáig sokszáz apróságon aggódtok, hogy sikerüljön megszervezni. Az esküvő reggelén pedig elindul a werkli és egyre csak történnek az események sűrű egymásutánban. Mindig akad valami ügyes-bajos elintéznivaló. Ebben a nyüzsgésben kell az esketésre megérkeznetek, és egy életreszóló ígéretet tennetek – nem könnyű.

Az Ökumenikus Egyház lelkipásztorának az a feladata, hogy segítsen egy rövid pillanatra kizárni a világ összes többi dolgát. Lecsendesíteni az elméteket és kitárni a szíveteket. Hogy őszintén nézhessetek egymásra, amikor kimodjátok azt, amiért az egész esküvőt és lagzit megszerveztétek. Akkor és ott, amikor Ti szeretnétek és készek vagytok rá:

Természetben

A természet oltáránál, a legnagyobb kék kupola alatt is megtartható a szertartás.

Esküvői helyszínen

A lakodalom helyén felállított szertartás helyszínen is tartható egyházi szertartás

Saját otthonban, kertben

A saját kertetekben, otthonotokban is megesküdhettek egyházi szertartással.

Egyházi esküvő egyeztetés

Adjátok meg az adataitokat és kérjetek egy mielőbbi időpontot a beszélgetésre. Személyesen Budapesten, vagy akár Skype-on is tudunk beszélni.

csak számokat írjon, szóköz nélkül

Írd be a képen látható szöveget:

Személyes egyeztetés után az esketés megrendelése:

Az egyházi esküvő menete

 • Bevonulás
 • Bevezető (keresztség megerősítése)
 • Szentírás olvasása (Ter 2,18-24 ; 1Kor 12,31-13,8a ; Jn 15,12-17)
 • Rövid prédikáció
 • A házassági szándék kinyilvánítása
 • Gyűrűhúzás és fogadalomtétel
 • Közös ima
 • Záró áldás
 • Pár bemutatása (kivonulás)
Egyházi esküvő feltételei

A szertartás előtt a minimális felkészülésen vegyenek részt. A szertartás helyszíne legyen alkalmas az egyházi esküvő megtartására. Legalább két tanú legyen jelen az esküvőn. Lehetőség szerint a polgári jogi házasságkötés már történjen meg az anyakönyvi hivatal előtt.

Kihelyezett szertartás feltételei

Bármilyen helyszín alkalmas lehet, ami lehetőséget ad az elcsendesedésre, és az egymásra figyelésre. Válasszátok a Balaton partját, egy kastély parkját, a saját kerteteket akár.

Nem vagyunk (mindketten) megkeresztelve...

A keresztség szentségét egy korábbi időpontban is és akár a szertartás részeként is felvehetitek, ennek nincsen különleges feltétele, csak az elhatározásotok. A keresztség szentségét külön díj nélkül szolgáltatjuk ki.

Egyházi és hivatali (polgári) esküvő egyszerre

Egyre többször kérik a párok, hogy ne legyen “két esketésük”, miért ne lehetne egyetlen szertartásban az egyházi- és a polgári szertartás. Az Ökumenikus Egyház örömmel esket az anyakönyvvezetővel közösen is. Ebben az esetben az alábbi esketési rendet szoktuk alkalmazni:

 1. Bevonulás
 2. Bevezető és a keresztség megújítása
 3. Hivatali bevezető és házassági nyilatkozat (AKV)
 4. Aláírások (AKV)
 5. Szentírás olvasmány
 6. Rövid prédikáció
 7. Fogadalomtétel
 8. Gyűrűhúzás
 9. Szülőköszöntés és zárószöveg (AKV)
 10. Záró áldás és a pár bemutatása

Gospel Esküvő

Képzeld el az esküvődet a legromantikusabb filmekben! A gospel kórus élőben énekli a kedvenc dalotokat, amivel az oltárhoz kísérnek. A szertartás kedves hangulatát a gyűrűhúzás és fogadalomtétel utáni dal emeli tovább. Kivonuláskor pedig még a vendégeitek is együtt énekelnek a gospel kórussal.

Hol lehet gospel esküvőd?

A helyszínek bármelyikén, de akár az általad választott esküvői helyszínen is.

Összekapcsolható az anyakönyvvezető esketésével is!

 

A házasság szent szövetség – amelyben megmaradtok ha értitek a titkát. Khalil Gibran tanítása:

Együtt születtetek, és együtt is maradtok mindörökre.
Együtt lesztek akkor is, amikor a halál fehér szárnyai szétszórják napjaitokat.
Bizony mondom, együtt lesztek, még az Isten csöndes emlékezetében is.
De együttlétetekben legyenek távolságok.
És a mennyek szellői táncoljanak kettőtök között.

Szeressétek egymást, de a szeretetből ne legyen kötelék:
Legyen az inkább hullámzó tenger lelketek partjai között.
Töltsétek meg egymás serlegét, de ne igyatok egyazon serlegből.
Kínáljátok egymást kenyeretekből, de ne ugyanazt a cipót egyétek.
Daloljatok, táncoljatok együtt, és vigadjatok, de engedjetek egymásnak egyedüllétet.
Miként a lant húrjai egyedül vannak, habár ugyanarra a dallamra rezdülnek.

Adjátok át szíveteket, de ne őrizzétek egymás szívét.
Mert szíveteket csak az Élet keze fogadhatja be.
És álljatok egymás mellett, de egymáshoz ne túlontúl közel:
Mert a templom oszlopai távol állanak egymástól,
És a tölgyfa meg a ciprus nem egymás árnyékában növekszik.